Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"ÇEVREME KARŞI GENELDE POZİTİF BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIRIM" DİYEN SAADET IŞIL AKSOY, NEFRET ETTİĞİ ŞEYLERİ 46 DERGİSİNE ANLATTI!.. TIKLAYIN!..

YazarMesaj
By_yunus
Admin
Admin
By_yunus

"ÇEVREME KARŞI GENELDE POZİTİF BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIRIM" DİYEN SAADET IŞIL AKSOY, NEFRET ETTİĞİ ŞEYLERİ 46 DERGİSİNE ANLATTI!.. TIKLAYIN!.. Empty
MesajKonu: "ÇEVREME KARŞI GENELDE POZİTİF BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIRIM" DİYEN SAADET IŞIL AKSOY, NEFRET ETTİĞİ ŞEYLERİ 46 DERGİSİNE ANLATTI!.. TIKLAYIN!..   "ÇEVREME KARŞI GENELDE POZİTİF BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIRIM" DİYEN SAADET IŞIL AKSOY, NEFRET ETTİĞİ ŞEYLERİ 46 DERGİSİNE ANLATTI!.. TIKLAYIN!.. EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 10:40 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"ÇEVREME KARŞI GENELDE POZİTİF BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIRIM" DİYEN SAADET IŞIL AKSOY, NEFRET ETTİĞİ ŞEYLERİ 46 DERGİSİNE ANLATTI!.. TIKLAYIN!..

12/6/2010 02:21

"Çevreme karşı genelde pozitif bir insan olmaya çalışırım" diyen Saadet Işıl Aksoy, nefret ettiği şeyleri 46 dergisine anlattı: "Doğum gününü kutlayıp, eve gelince yalnız kalmak... Kontrol edemediğim sistemler ve bazı şeyleri değiştirememek çok sinir bozucu. Aslında bu dünyada yaşamak bile yeterince irite edici bir şey..."

olmalı! F.M.-->
'Başka Dilde Aşk' ve 'Şark Oyunları' filmleri ve 'Çelik Manolyalar' oyunuyla son dönemde adından söz ettiren Saadet Işıl Aksoy, ilk gençlik yıllarındaki hayalinin 'genetik mühendisliği' olduğunu söyledi. Oyuncu olmasını 'biraz planlı biraz da hayatın getirisi' diye yorumlayan Saadet Işıl, 46 dergisi için Özlem Dinç'in sorularını yanıtladı.

SADECE ROL ETKİLİ DEĞİL
Yer aldığınız projeleri neye göre seçiyorsunuz? Kriterleriniz veya akıl hocanız var mı?
Okuduğumda "Bu film çekilse, bu rolü başkası oynasa, gerçekten onu çok kıskanırdım" diyorsam, o işi yapmak istiyorum. Bunda sadece rol etkili değil, hikaye, senaryo, yönetmen de dahil. Danıştığım insanlar var tabii ki... Birlikte çalıştığım ekiple fikir alışverişinde bulunuyoruz. Çevreme, daha önce çalıştığım ve çok saygı duyduğum yönetmenlere soruyorum. Herkesin fikri kafamda bir şey oluşturuyor ama en önemlisi insanın ilk okuduğu zaman veya ekiple ilk tanıştığı zaman ne hissettiği...

NEGATİF MOTİVE EDİYOR
Nasıl bir insansınız, kendinizi nasıl anlatmak istersiniz?
İnsanın kendini tanımlaması dünyanın en zor şeyi...

Yok mudur Saadet'in karanlık, yırtıcı tarafları?
Biraz negatif motivasyonla yürüyen biriyim galiba. İş konusunda kendime negatif şeyler söylemek bazen motive edebiliyor. "Olmayacak, bunu nasıl yapacağım, beceremeyeceğim" dediğim çok oluyor. Genelde prova veya film çekimi döneminde sevdiğim insanlarla görüşmemeye özen gösteriyorum, çünkü o zaman çekilmez biri olabiliyorum. Karanlık taraflarım tabii ki vardır ama genelde çevreme karşı pozitif bir insan olmaya çalışıyorum. Hayatında olduğum insanların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyorum, çünkü ben de sevdiğim insanların bana bunu sağlamasını bekliyorum. Karanlık tarafta bir şey yaşıyorsam da, o depresyon kısmı kendi içimde oluyor.

İçine kapanık biri misiniz?
Öyle diyemem ama yalnız olmaya ihtiyaç duyuyorum. Arkadaşlarımla hafta sonu boyunca yaşadığım da oluyor ama bir noktada da eve gitme ihtiyacı duyuyorum.

ÇOMAK SOKMAK İSTERİM
Nefret ettiğiniz, gıcık olduğunuz şeyler nedir? Sizi ne irite eder?
Aslında bu dünyada yaşamak bile başlı başına irite edici bir şey. Bunun karamsarlıktan çok gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Tamam, çok güzel bir şey yaşamak ama bir yandan da çok irite edici, rahatsız edici bir şey. Her gün bazı şeylere şahit olmak, kendi hayatınla ilgili kendine itiraf edemediğin şeylerin bir noktada yüzüne çarpılması, haberleri izlemek ya da doğum gününü kutlayıp eve gelip yalnız kalmak... Başımıza gelen her şeyin çok irite edici yanları var. Bazı şeyleri değiştiremiyor olmak beni çok üzüyor, bazı oturmuş sistemler var bu dünyada ve o sistemlere insan çomak sokmak istiyor. Onu yapamıyorsun, kaybedeceğin şeyleri düşünüyorsun. Dolayısıyla beni aşan, kontrol edemediğim oturtulmuş sistemler. Kendimi orada eziliyor hissetmek beni rahatsız ediyor, dışına çıkma ihtiyacı duyuyorum bazen.

'EL YAZISI'NI ÇEKECEĞİZ
Yeni projeleriniz var mı?
Aslında birkaç tane sinema filmi var ama şimdilik bir tanesini söyleyebiliyorum. 'El Yazısı' diye bir film, iki sene önce Altın Portakal'da Senaryo Geliştirme Ödülü almıştı. Çok iyi bir ekibi var. İlk filmini çekecek bir yönetmen var. Ali Vatansever, uzun zamandır çok büyük bir ön çalışma yapıldı, bu yaz çekimlere başlanması planlanıyor. Çok heyecanlıyım, çünkü daha önce Türk Sineması'nda görmediğim bir hikaye, kasabada yaşayan eczacıyı canlandırıyorum.

Özellikle canlandırmayı istediğiniz bir karakter var mı?
Bana yeteneklerimle ilgili eşik atlatacak, yeni şeyler öğretecek, yeni yanlarımı keşfetmemi sağlayacak rollerin hepsinde oynamak isterim.

'KÜÇÜK PRENS' OLSAYDIM
Çizgi film kahramanı olsanız hangisini olurdunuz?
Küçük Prens olmayı çok isterdim.

Film kahramanı olsanız peki?
Bilmiyorum... Sevdiğim karakterler var. 'Sil Baştan' filmindeki 'Clementine' karakterini çok seviyorum. Kate Winslet onu çok güzel oynamış.

YAPTIKLARIMA KİMSE ŞAŞIRMASA KEŞKE
Gerçekleştirmeyi kafanıza koyduğunuz en uçuk hayaliniz nedir?
Ben çok uçuk olduğunu düşünmüyorum ama bu mesleğe dair bir hayalim; bu işi çok farklı ülkelerde, farklı coğrafyalarda, farklı dillerde, çok başka geçmişleri olan ekiplerle yapabilmek istiyorum. Bu Hollywood falan da değil, Amerika da olabilir, İran da...

KENDİME SINIRLAR KOYUYORUM
Sizi ne halde görürsek "Saadet delirmiş" deyip deli raporunu elinize verebiliriz?
İletişim kurarken kendime bazen, hatta çoğunlukla sınırlar koyuyorum. Belki bunu herkesten bir 'tık' fazla yapan biriyimdir. Ama bence insanın elindeki en büyük özgürlüktür; ne yaparsa yapsın kimsenin şaşırmamasıdır. Ben istiyorum ki, hayatımda ne yaparsam yapayım kimse şaşırmasın.

SAKİNLEŞTİRİLMEYE HİÇ İHTİYACIM YOK
Bunalınca kaçış yönteminiz nedir?
İki, üç günlük boşluklarımda bile bir yerlere gitmeye çaba harcıyorum, seyahat etmeyi çok seviyorum, bu beni gerçekten ayakta tutan ve mutlu eden bir şey. Çok uzak olmasına da gerek yok. Geçen sene çok yakın iki arkadaşımla plansız programsız bir şekilde Yunan Adaları'nı gezmeye gittim. Hayatımda kendimi en özgür hissettiğim dönemlerden biriydi.

BİR ANDA TIRNAKLARIM ÇIKIYOR
Sinirlenince nasıl bir insan oluyorsunuz? Etrafınıza nasıl davranıyorsunuz?
Evet bunu söyleyebilirim, bunu biliyorum, çevremden de duydum; sinirlendiğimde hiçbir şey duymak istemiyorum, sakinleştirilmek de istemiyorum çünkü sinirlendiğimde hemen kendimi sakinleştirebilen biriyim. Sakinleştirilmeye, karşı tezde bir şey duymaya hiç gerek yok, çünkü bir anda tırnaklarım çıkıyor.
http://www.bilginproforum.tk

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KARŞI
» UZUN BİR ISTIRABIN SONUNDA VE BİR SAADET ÂNINDA GELECEK ÖLÜMÜN TÜRKÜSÜ
» ISLAK VE SEKSİ!.. GÜZEL ŞARKICI KYLIE MINOGUE 42 YAŞINDA OLMASINA RAĞMEN VERDİĞİ CESUR POZLARLA YİNE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK!.. TIKLAYIN!..